Зелена Кафе Арабика

650.00 ден1,200.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Опис

Љубители на кафе, ова е совршеното растение за вас! Впечатливо зелено пријателче кое доколку правилно го негувате ќе ве награди со неколку ароматични зрна кафе.

Упатство за одржување:

  • Силна индиректна или средна индиректна светлина. Не се препорачува изложување на директни сончеви зраци.
  • Наводнување еднаш до два пати неделно. Наводнете кога горниот слој од земјата ќе се исуши. Одржувајте ја земјата влажна, но не премногу мокра за да избегнете скапување на коренот.
  • Редовно освежувајте го воздухот околу растението со прскалка за вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.