Зелена Кротон

Зелена Кротон

790.00 ден940.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , ,

Опис

Неверојатните жолти, портокалови и црвени шари на Кротонот ќе ве остават без здив. Ова тропско растение сака силна индиректна светлина и многу влага за да биде среќно, здраво и да ги задржи своите енергични бои.

  • Силна индиректна светлина. Не се препорачува изложување на директни сончеви зраци долги периоди во денот.
  • Наводнување еднаш до два пати неделно. Земјата треба да се одржува влажна, но не премногу мокра.
  • На неколку дена освежувајте го воздухот околу растението со прскалка за вода. Повремено бришете ги листовите од прашина со чиста влажна крпа.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.