Зелена Lucky Bamboo

990.00 ден1,190.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Опис

Според древната кинеска уметност Фенг Шуи, бамбусот претставува симбол на среќа и просперитет. Се верува дека тој помага во придвижување на позитивната енергија во домот и е дел од азиските традиции повеќе од 5000 години.

Упатство за одржување:

  • Силна индиректна или средна индиректна светлина. Не се препорачува изложување на директни сончеви зраци.
  • Бамбусот треба постојано да биде во вода. Менувајте ја водата еднаш неделно и на неколку месеци чистете ја вазната. Користете отстоена или дестилирана вода.
  • Бамбусот може да живее во вода една до две години. После тоа се препорачува да се пресади во земја.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.