Зелена Потос Голден

Потос Голден

650.00 ден800.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , ,

Опис

Зелениот Потос прошаран со златни детали загарантирано ќе ви стане омиленото растение кое го чувате. Брзо-растечко и благодарно растение кое не бара многу светлина или нега, а постојано ве наградува со нови листови. Како ползечко, совршено ќе се вклопи на некоја висока полица.

  • Силна, средна или слаба индиректна светлина. Не се препорачува да биде изложено на директни сончеви зраци.
  • Наводнување на една до две недели. Дозволете земјата целосно да се исуши помеѓу наводнувања.
  • На неколку дена освежувајте го воздухот околу растението со прскалка за вода. Повремено бришете ги листовите од прашина со чиста влажна крпа.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.