Зелена Розев Сингониум

Розев Сингониум

1,300.00 ден1,450.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , ,

Опис

Познат по неверојатната боја на листовите, розевиот Сингониум е совршеното растение за простории без многу дневна светлина. Сингониумите се дел од групата на растенија кои се лесни за одржување, па така тие се совршен избор за сите оние кои сакаат невообичаено растение кое не бара многу нега.

  • Силна, средна или слаба индиректна светлина. Не се препорачува да биде изложено на директни сончеви зраци.
  • Наводнување на една до две недели. Дозволете горниот слој од земјата да се исуши помеѓу наводнувања. Земјата треба да се одржува влажна, но не премногу мокра.
  • На неколку дена освежувајте го воздухот околу растението со прскалка за вода. Повремено бришете ги листовите од прашина со чиста влажна крпа.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.