Зелена Сансеверија

Сансеверија

900.00 ден1,050.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , ,

Опис

Ова издржливо и толерантно растение се прилагодува на речиси секакви услови. Погодно е за простории со ниска или висока светлина и е совршен погодок за луѓе кои редовно забораваат да ги наводнат растенијата.

Упатство за одржување :

  • Силна, средна или слаба индиректна светлина. Не се препорачува изложување на директни сончеви зраци за време на летните денови.
  • Наводнување на две до три недели. Дозволете земјата целосно да се исуши помеѓу наводнувања.
  • Ова растение не сака многу вода. Кога не сте сигурни дали земјата е целосно сува, почекајте уште една недела до наводнување.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.