Зелена Замија

Замија

590.00 ден740.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , ,

Опис

Замијата е популарно позната како растението кое е речиси невозможно да го „убиете“. Доколку сте почетник или едноставно сакате растение кое нема да бара воопшто нега, а ќе го разубавува и раззеленува просторот, тогаш ова е вистинското растение за вас.

Упатство за одржување:

  • Силна, средна или слаба индиректна светлина. Не се препорачува да биде изложено на директни сончеви зраци.
  • Наводнување на две до три недели. Дозволете земјата целосно да се исуши помеѓу наводнувања.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.