NACOMI Body wash and shampoo for kids and babies Шампон за деца и бебиња

250 мл.

540.00 ден

Опис

Нежниот шампон за деца и бебиња содржи благи материи за чистење кои нема да ја иритираат деликатната кожа на бебето. Содржаниот пантенол ја навлажнува кожата, правејќи ја мека и еластична. Не предизвикува алергии и иритации. Го смирува црвенилото на деликатната кожа на бебето. Покрај тоа, позитивно влијае на неговата регенерација и ја хидрира кожата.

Состав:

Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Glyceryl Stearate, Sodium Hydroxypropyl Starch Phosphate, Panthenol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Hydrolyzed Rice Protein, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, Tocopherol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Xanthan Gum, Parfum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol.

Начин на користење:

Потресете пред употреба. Нанесете на кожата и нежно втријте, исплакнете со топла вода.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.