Промоција!

Oli&Carol x Agatha Ruiz de la Prada Глодалка

Раширете ја љубовта со Oli&Carol x Agatha Ruiz de la Prada глодалка и сензорна играчка за во бања. Оваа живописна играчка во форма на срце е дизајнирана за да ги претставува љубовта и пријателството на Oil&Carol. Може да се стави на зглобот на рачето на бебето како нараквица.

Oil&Carol веруваат дека љубовта е најсилна и затоа сакаат да дадат свој мал допринес кон општеството и затоа за секое купување на играчката Oli&Carol x Agatha Ruiz de la Prada донираат средства за поддршка на детскиот рак.

 

880.00 ден

На залиха

Опис

Раширете ја љубовта со Oli&Carol x Agatha Ruiz de la Prada глодалка и сензорна играчка за во бања. Оваа живописна играчка во форма на срце е дизајнирана за да ги претставува љубовта и пријателството на Oil&Carol. Може да се стави на зглобот на рачето на бебето.

Oil&Carol веруваат дека љубовта е најсилна и затоа сакаат да дадат свој мал допринес кон општеството и затоа за секое купување на играчката Oli&Carol x Agatha Ruiz de la Prada донираат средства за поддршка на детскиот рак.

 

 • Направено со 100% природна гума од дрвјата Хевеа.
 • Мека, лесна за фаќање и безбедна за џвакање. Ги стимулира сетилата на бебето и го смирува растењетп на забите.
 • Рачно насликани со природни пигменти.
 • Целосно безбеден за деца. Oli&Carol производите ги следат сите меѓународни безбедносни прописи стандарди за производи за деца.
 • Високо хигиенски, без мувла. Нема дупки во ниту еден од дизајните што го спречуваат присуството и растот на бактерии и мувла.
 • Еко-играчки, биоразградливи и еколошки.
 • Се користи како глодалка, играчки за капење, украсни предмети и друго.
 • Рачно изработено грижејќи се за секој детал. Може да има мали варијации во бојата и формата.
 • Општествено одговорен. Со секој Oli&Carol придонесувате за неколку социјални проекти.

Начин на одржување

 • За чистење, едноставно избриши ја играчката со вода со сапуница и влажна крпа.
 • Не се стерилизираат и не се чуваат во фрижидер.
 • Oli&Carol играчките мора да се чуваат на суво место. Како и секој природен производ, играчките може да почнат да се обликуваат ако се остават на влажна или влажна средина.
 • Се препорачува сушење на воздух помеѓу употребата.
 • Не се оставаат на директен контакт со сончева светлина или вештачка светлина долго време, бојата може да избледе.
 • Секоја играчка е различна. Oli&Carol производите се рачно изработени еден по еден, па малите несовршености се она што го прави секој производ уникатен.
 • Варијациите во температурата може да влијаат на обликот и волуменот на производот.
 • Отстрани го пакувањето и сите ознаки пред да му ја дадеш играчката на твоето дете.

Оваа играчка за заби и бања е 100% безбедна за бебиња и е во согласност со следните сертификати:

Сертификат BSCI (Business Social Compliance Initiative) кој ги проценува условите на работниците.

Сертифициран од SGS (меѓународна и призната лабораторија).

EN71-123 & 12 (европски) и ASTM F963-17 и CPSIA (САД).

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.