Промоција!

Bibado Woodland Friends Прибор за јадење

Прибор за јадење кој се прикачува на лигавчето со ракави.

720.00 ден

На залиха

Опис

Приборот за хранење на Bibado се прицврстува на лигавчето , така што твоето бебе може да ја истражува храна со лажица и вилушка без проблем. Достапни се во неколку бои за да одговараат на било кое лигавче со ракави.

Дизајниран за мали раце

Ергономски дизајнирани за да одговараат на рацете на твоето бебе за да го поттикне развојот на нивниот дланики и нивниот стисок. Приборот бидејќи е прицврстен за лигавчето останува во рацете на бебето дури и ако приборот е влажен.

6-24 месеци

Handi Cutlery е дизајниран да биде првиот прибор за твоето бебе, толку совршен за нив кога почнуваат нивните авантури со оброците. Но може ќе им служи и до околу 2 години.

Придобивки од користење 

Идеален прибор за јадење во рана фаза – користете од 6 месеци до 2 години

Ергономски дизајниран за мали раце – со лесни рачки за држење

Вилушката и лажицата помагаат во развојот на дланките и стисокот

Дизајниран за позабавни оброци и поттикнување на истражување на храната

Безбедност тестирана според највисоките меѓународни стандарди

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.