URMA KIDS Бамбусово тањирче

Супер итра лисица

1,200.00 ден

Опис

Паметната лиска е присутна во многу детски басни како снаодливо и итро животинче. Такво е и нашето бамбусово тањирче во облик на лисица кое благодарение на силиконското лепливо дно кое ќе го надмудри твојот #toddler кој сака да си игра со тањирот и храната. Тањирчето се лепи на столчето за хранење или на маса и колку и да е упорно твоето #toddler-че да го преврти тањирчето лисицата ќе го надмудри 😊

*За подобар вакум можеш да додадеш неколку капки вода под тањирчето.

Тањирчето има посебни прегради во кои може да ја сервираш храната оделно, односно да ги оделиш солената од благата храна, течната храна од цврстата и десертите од главното јадење. Со ваков вид на сервирање на храната може да ги задоволиш потребите и на најголемите пребирачи на храна со тоа што ќе им го направиш оброкот интересен и можеш да ја понудиш најомилената намирница во комбинација со остатокот од оброкот.

Тањирчето е направено од 100% природен бамбус, без БПА, фалтати и други штетни материи. Бамбусот е одржлив и биоразградлив матерјал па кога го користиш ова тањирче не мораш да се грижиш дека во храната на најмалите има активни микроби и бактерии. Плус, допринесуваш во грижата за животната средина.

Димензии 14х22cm Дијаметар на силикон 14cm

5 Бои

Тањирчето најдобро се лепи на мазни површини. На дрвени или текстурирани површини вшмукувањето може да биде намалено.

Сет од тањирче и лажичка.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.