URMA Kids Силиконски прибор

Првиот прибор за јадење на твоето бебе 🙂

450.00 ден

Опис

Нашиот силиконски прибор е идеален за почетоците на BLW исхраната кога бебето учи да јаде само и сеуште нема изграден однос кон цврстата храна и прибор за јадење. Направен е од нежен силикон, со сензорни испакнатини во задниот дел совршени за осетливите непца и е во префектна големина за да можат бебешките рачиња лесно да го држат и користат.

Проборот за јадење е направен од 100% силикон безбеден за храна и не содржи BPA, PVC и фалтати.

Лесен и едноставен за одржување се мие со вода и сапун за неколку секунди.

Погоден е за возраст од 6-36

При користење на приборот за јадење секогаш е потребен надзор од родител или старател

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.