URMA Kids Силиконско лигавче

Силиконско лигавче да те спаси од големиот неред 🙂

900.00 ден

Опис

Силиконско лигавче кое е дизајнирано во моделирачка форма со џебче во кое се собираат сите промашени трошки, голтки и капки и те спасува од големиот неред при секој оброк на бебето.

Лигавчињата се водоотпорни и се лесни за чистење, односно се мијат со вода и сапун за неколку секунди. Направени се од 100% силикон безбеден за храна и не содржат BPA, PVC и фалтати.

Дизајнирани се со копчња и дупки во пределот на вратот за да можеш да ги подесуваш во соодветна големина. Ги имаме во неколку различни бои за да се вклопат со гардеробата на бебето и да го направат оброкот уште позабавен 😊

Погодни за возраст од 4-36 месеци.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.