URMA Kids Силиконско тањирче со прегради

900.00 ден

Опис

Нашето силиконско тањирче е совршено за најмалите кои учат да јадат самостојно. Тањирчето е поделено на три дела, идеално за еден детски вкусен оброк и ти овозможува да ја оделиш храната за оброкот да биде префектно избалансиран.

Вшмукувачкото дно му овозможува на тањирчето да остане прицврсетно на столчето за хранење или било која друга мазна површина па дури и доколку дојде во допир со најупорните детски рачиња 😊

Тањирчето е направено од 100% силикон безбеден за храна и не содржи BPA, PVC и фалтати.

Лесен и едноставен за одржување се мие со вода и сапун за неколку секунди.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.