Промоција!

HEVEA Стаклено шише

2 шишиња |  120 мл

1,400.00 ден

На залиха

Опис

Купувањето висококвалитетни и безбедни шишиња за хранење за твоето бебе не мора повеќе да биде проблем. Овој пакет HEVEA® Baby Glass доаѓа со две калибрирани, стаклени шишиња направени од 100% боросиликатно стакло. Шишињата се цврсти и не пропуштаат течност за време на исхраната и не дозволуваат навлегување на штетни материи однадвор. Покрај тоа, тие не го задржуваат мирисот на претходните состојки кога се мијат. Шишињата доаѓаат и со 100% природна гума цуцли/брадавици (големина 0-3 месеци за млеко и вода), навои за завртки и капаци за прав отпорни на истекување.

 • 100% чисто, висококвалитетно, боросиликатно стакло
 • Мазна и непорозна површина
 • Бели капачиња за завртки и капак за прав за гумени цуцли
 • Гумени цуцли
 • 100% природна гума
 • Без БПА, ПВЦ и фталат
 • Идеалено за 0-3 месеци
 • Се состои од две шишиња, две гумени цуцли, две капачиња и две заштитни капаци.

Предности на стаклено шише HEVEA® за бебе (120 ml/ 4oz)

 • Безбеден и еколошки
 • Цврсто и издржливо
 • Погодено за употреба на млеко и вода
 • Состојките не се исцедуваат
 • Заштитува од надворешните штетни влијанија
 • Може да го користат повеќе генерации
 • Не задржува мириси или вкусови
 • Гумените цуцли се без токсични материи.
 • Високо хигиенски
 • Лесено за користење
 • Лесно се чисти и стерилизира.

Овој производ е во согласност со безбедносниот стандард EN 14350-1:2004 и US CPSIA.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.