URMA Kids Глодалка

550.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Опис

Оваа слатка и функционална глодалка е наменета за сите модрени бебиња. Дизајнирана е од две различни текстури кои се идеални за бебешките непца. Силиконската гума е мека и пријатна за џвакање а тврдината на дрвото им го овозможува потребното олеснување на тензијата во непцата.

Глодалката е направена од 100% силикон безбеден за храна и не содржи BPA, PVC и фалтати.

Лесна и едноставна за одржување, се мие со вода и сапун за неколку секунди. Не ја оставај во вода премногу долго за да не го оштетиш дрвото.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.