BIBS Стаклено шише

225 ml

1,470.00 ден

Опис

Стакленото шише за бебиња е најважното за вашето бебе и мало дете. Асортиманот на шишиња доаѓа во различни бои за да ги имате заедно со другите неопходни работи за вашето бебе.

Стаклото е апсолутно најчистиот материјал и за храна и за пијалоци.
Типот на стакло е боросиликатно стакло отпорно на температура од прва класа, шишето издржува замрзнување, одмрзнување во врела вода, микробранова печка и чистење во машина за миење садови.
Брадавицата е специјално развиена за да одговара на брадавицата од BIBS цуцлата која ја промовира вистинската техника на цицање за успешно доење.
Брадавицата е произведена од мека природна гума латекс и дизајнирана со вентил против колика/грчеви.
Брадавиците се достапни и со бавен и со среден проток.

Препорачуваме да ја менувате брадавицата на секои 4-6 недели.
Се одликува со мерења на ml и oz.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.