MIRJANA JOSIFOSKA Bridgitte Шапка

2,190.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Опис

Шапка со издолжена стреа и
панделка со отвор на задната
страна, инспирирана од модните
аксеасоари во форма на панделка
кои ги носела Брижит Бардо.

Изработена од 100% памук и 100%
вискозна постава. Декорирана со
штепови со конец од памук.
Достапна во лаванда и бебешко
сина боја.
Големина:
• 56, 58 и 60 цм
Детали за одржување:
• 100% памучен кепер, постава: 100% вискоза
• Хемиско или перење на рака
• Дизајнирано и произведено во Македонија

Мирјана Јосифовска е модна дизајнерка препознаена по својот бренд на уникатно и рачно создадени шапки, со употреба на занаетчиски техники. Овие модни додатоци се одржливо дизајнирани и етички произведени во Македонија, создадени од материјали од природно потекло или рециклиран текстилен материјал.

Инспирацијата за колекцијата доаѓа од прекрасните полиња со лаванда во
Тиквешкиот регион од нашата земја. Колекција на модни додатоци вклучува: шапки,
свилени стегачи за коса и марами. Материјали употребени во колекцијата се: лен,
свила, памук и вискоза. Како бренд кој се стреми да работи одржливо, сите модни
додатоци се декорирани со штепови со конци од: свила, памук и вискоза, кои се
поеколошки од полиестерските конци.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.