MIRJANA JOSIFOSKA Elsa Шапка

Elsa Шапка

1,850.00 ден

Нема на залиха

Опис

Шапка со две лица инспирирана од Елза Перети. Изработена од upcycled мека
волна и лента од памучен бленд. Украсена со претпознатливи шест реда на штепови
со конец од свила. Со својот двостран дизајн може да се носи во беж и црна боја.
Големина:
• 56 cm
Детали и одржување:
• 100% upcycled волна, лента: upcycled памучен бленд (54% памук, 43%
полиестер, 3%еластин)
• Хемиско или перење на рака
• Произведено во Македонија

Мирјана Јосифовска е модна дизајнерка препознаена по својот бренд на уникатно и рачно создадени шапки, со употреба на занаетчиски техники. Овие модни додатоци се одржливо дизајнирани и етички произведени во Македонија, создадени од материјали од природно потекло или рециклиран текстилен материјал.

Инспирацијата за колекцијата “The Seven” доаѓа од фотографиите на Хелмут Њутон
и седум жени кои тој ги има фотографирано. Секоја шапка е инспирирана,
дизајнирана и именувана по следниве жени: Моника Белучи, Анита Екберг, Линда
Евангелиста, Шарлот Ремплинг, Елза Перети, Изабела Роселини и Софија Лорен.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.