NACOMI Emollient Cream for kids and baby Крем за осетлива кожа на деца и бебиња

250 ml.

990.00 ден

Опис

Nacomi Emolient кремот е производ кој ја елиминира сувоста, ја враќа удобноста и правилното функционирање на кожата. Ја смирува иритацијата и чешањето. Емулзијата е идеална за атопичен дерматитис, интензивно ја подмачкува и навлажнува кожата. Во својот состав содржи композиции од природни масла и путери кои ја враќаат мекоста и еластичноста на кожата. Тие не предизвикуваат иритација, лесно навлегуваат во длабоките слоеви на кожата. Составот вклучува комбинација од масло од авокадо, масло од сладок бадем, маслиново масло и шеа и шреа путер, кои се извор на витамини – А, Б, Е и Ф. Имаат антивоспалителни и длабоко негувачки својства.

Состав:

Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Persea Gratissima Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Niacinamide, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Farnesene, Panthenol, Shorea Steoptera Seed Butter, Stearic Acid, Hydrolyzed Rice Protein, Avena Sativa Kernel Extract, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Paeonia Officinalis Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Glycine Soja Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Phytosterols, Sodium Lauroyl Glutamate, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Sorbitan Oleate, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Нанесете одредена количина на чиста и сува кожа и нежно масирајте дур не се впие.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.