NACOMI Face and body photostable cream for baby spf 50 СПФ Крема со заштитен фактор за деца и бебиња

50 мл.

860.00 ден

Нема на залиха

Опис

Чувствителната и нежна кожа на децата бара посебна заштита од сонце. Овој фотостабилен крем со спф 50 за нежната и чувствителна кожа на најмалите не ги губи своите својства под влијание на сончева светлина или во допир со вода. Врз основа на ефективни UVA и UVB филтри, тој обезбедува широк спектар на заштита од зрачење и ја ублажува непријатноста предизвикана од силен ветер, сув воздух или изложување на сонце. Напомена: Производот може да се користи од 6 месечна возраст. Производот е дерматолошки тестиран.

Состав:

Aqua, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Shorea Stenoptera Seed Butter, Hydrogenated Farnesene, Olea Europaea Fruit Oil, Titanium Dioxide, Persea Gratissima Oil, Stearic Acid, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Niacinamide, Hydrolyzed Rice Protein, Avena Sativa Kernel Extract, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Paeonia Officinalis Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Glycine Soja Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Phytosterols, Sodium Lauroyl Glutamate, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Coco-Glucoside, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Sorbitan Oleate, Arginine, Alumina, Parfum, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Нежно нанесете и намачкајте мала количина крем на кожата на бебето. Избегнувајте контакт со очи.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.