NACOMI Moistuizing body lotion for kids and babies Лосион за тело за деца и бебиња

250 ml.

820.00 ден

Опис

Навлажнувачки лосион за тело Nacomi обезбедува одлична хидратација и ја остава кожата мека, мазна и нежна. Не предизвикува иритација, па може да се користи од раѓање. Маслото од сладок бадем содржано во составот ја зајакнува хидролипидната бариера и во комбинација со кокосово масло и екстракт од цветно масло го навлажнува, измазнува и го прави поеластичен подолго време. Покрај тоа, емулзијата содржи шеа и шреа путер, кои ја негуваат и се доза на витамини и минерали за кожата. Тие исто така ја штитат кожата од прекумерна загуба на вода. Глицеринот продира длабоко во кожата, олеснувајќи го пенетрацијата на активните супстанции во подлабоките слоеви на кожата.

Состав:

Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cocos Nucifera Oil, Glycerin, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Farnesene, Shorea Steoptera Seed Butter, Panthenol, Stearic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Paeonia Officinalis Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Glycine Soja Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Sodium Lauroyl Glutamate, Tocopheryl Acetate, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol.

Како се користи:

Нанесете одредена количина на кжата на вашето бебе и нежно масирајте дур не се впие.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.