PURA PERLA Glowy Skin Серум за лице

1,050.00 ден

Категорија:

Опис

Серум кој одговара на сува и нормална кожа, претставува целосна замена на хидратантна крема. Иако 100 % маслен има брза апсорбирачка моќ и се впива во кожата веднаш  хранејќи ја со богатиот состав на витамини и минерали. Со долготрајно дејство. Состав кој вклучува јојоба, составена од естери слични на човековиот себум што го одржува балансот околу неговата секреција. Невенот содржи каретоноиди и флавоноиди. Третира чувствтелна кожа – лекува и намалува воспаленија. Маслото од цвет од диви ружи, едно од најлуксузните масла на пазарот. Извор на омега 3, 6 и 9 масни киселини, витамини А, Ц, Е и линолејска киселина. Ја ревитализира кожата враќајќи и го убавиот, здрав сјај. Формула збогатена со токоферол или витамин Е, природен антиоксиданс, борец на слободните радикалии, како и ретинил палмитате или витамин А, познат по своето антиејџ дејство. Помага во реконструкција на колагенот.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.