Промоција!

RAINKISS BACK TO BLACK Детска кабаница

Детска кабаница BACK TO BLACK

  • 100-120cm
  • 120-160cm

3,200.00 ден

Опис

Rainkiss комбинира рециклирани материјали и одговорно производство со врвни дизајни. Создаваат унисекс кабаници што ја комбинираат функционалноста со модните принтови и боите инспирирани од уметност. Секој принт е рачно дизајниран и може да содржи до 7 бои.

Кабаниците Rainkiss се направени од 100% сертифициран рециклиран полиестер, кој многу се разликува од девствениот полиестер. Рециклиран полиестер користи ПЕТ (пластични шишиња) како суровина. Шишињата се рециклираат во нов материјал за да не заврши на депониите.

Дизајнерските пончоа за дожд Rainkiss селесни за носење и нудат инклузивен дизајн со една големина што одговара на сите.

Кога целосно црно е сè, пончото за дожд Back to Black ви го “чува” грбот. Овој апстрактен тон принт е софистициран, чист и секогаш изгледа добро.

  • Водоотпорен столб од 7000 mm, те одржува сериозно сув/a
  • Сертифициран 100% рециклиран полиестер
  • Лесно се преклопува – Вградена торбичка за складирање
  • Премиум велкро манжетни за затворање со QR-кодови за плејлистите за апликација за временска прогноза и Spotify
  • Прилагодлива качулка
  • Приспособување на страничната плоча со две копчиња – совршено за на велосипед
  • Лесен за носење – Тежина: 250 g – Димензија во торбичка: 31 x 33 x 2 cm

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.