RAINKISS PINK PANTHER Кабаница

Кабаница со Пинк Пантер дезен.

ONE SIZE/ UNISEX

4,900.00 ден

Нема на залиха

Опис

Rainkiss комбинира рециклирани материјали и одговорно производство со врвни дизајни. Создаваат унисекс кабаници што ја комбинираат функционалноста со модните принтови и боите инспирирани од уметност. Секој принт е рачно дизајниран и може да содржи до 7 бои.

Кабаниците Rainkiss се направени од 100% сертифициран рециклиран полиестер, кој многу се разликува од девствениот полиестер. Рециклиран полиестер користи ПЕТ (пластични шишиња) како суровина. Шишињата се рециклираат во нов материјал за да не заврши на депониите.

Дизајнерските пончоа за дожд Rainkiss селесни за носење и нудат инклузивен дизајн со една големина што одговара на сите.

Сите знаеме дека принтот на пантерот е безвременски, но Rainkiss решаваат да го ажурираат овој дезен со примеси на нежно розова боја. Дождовното пончо Pink Panther комбинира егзотичен принт на пантер со нежни современи бои. Храбар е, елегантен, бестрашен е и ќе те оджи “сув/а” 😊

Кабаниците на Rainkiss се исечени до совршенство со шевовите со селотејп и се 100% водоотпорни. За нив е од големо значење да работат само со одржливи материјали, како рециклиран полиестер.

Една големина одговара на сите

  • Водоотпорен, те одржува сериозно сув/a
  • Сертифициран 100% рециклиран полиестер
  • Лесно се преклопува – Вградена торбичка за складирање
  • Премиум велкро манжетни за затворање со QR-кодови за плејлистите за апликација за временска прогноза и Spotify
  • Прилагодлива качулка
  • Странично се закопчува со две копчиња – совршено за на велосипед
  • Лесен за носење – Тежина: 250 g – Димензија во торбичка: 31 x 33 x 2 cm

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.