Промоција!

RAINKISS MOA Кабаница

Кабаница MOA

ONE SIZE/UNISEX

3,920.00 ден

Само 2 останати во залиха

Опис

Rainkiss комбинира рециклирани материјали и одговорно производство со врвни дизајни. Создаваат унисекс кабаници што ја комбинираат функционалноста со модните принтови и боите инспирирани од уметност. Секој принт е рачно дизајниран и може да содржи до 7 бои.

Кабаниците Rainkiss се направени од 100% сертифициран рециклиран полиестер, кој многу се разликува од девствениот полиестер. Рециклиран полиестер користи ПЕТ (пластични шишиња) како суровина. Шишињата се рециклираат во нов материјал за да не заврши на депониите.

Дизајнерските пончоа за дожд Rainkiss селесни за носење и нудат инклузивен дизајн со една големина што одговара на сите.

Што се случува кога ќе му дадете на вашиот дизајнерски тим традиционална ткаена ткаенина? Го добивате прекрасното дождовно пончо Моа. Овој двотонски отпечаток од морнарско и светло сиво прекрасно се комбинираат за да ја рекреираат техниката на ткаење на дигитално платно.

Една големина одговара на сите

  • Водоотпорен столб од 7000 mm, те одржува сериозно сув/a
  • Сертифициран 100% рециклиран полиестер
  • Лесно се преклопува – Вградена торбичка за складирање
  • Премиум велкро манжетни за затворање со QR-кодови за плејлистите за апликација за временска прогноза и Spotify
  • Прилагодлива качулка
  • Приспособување на страничната плоча со две копчиња – совршено за на велосипед
  • Лесен за носење – Тежина: 250 g – Димензија во торбичка: 31 x 33 x 2 cm

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.