BabyBjÖrn Релаксатор отскокнувач

12,000.00 ден

Категорија:

Опис

Создавајќи пријатно гнездо за новороденчиња, овој безбеден и ергономски релаксатор нуди природно лулање придвижувано од вашето бебе.

Можете да го користите производот како отскокнувач додека вашето дете не тежи 20 lbs/9 kg или не почне да се обидува да седи. Запомнете да го држите вашето бебе под постојан надзор, користете го заштитниот ремен и проверете дали се заклучени прицврстувачите (можете да изберете помеѓу две позиции) кога го користите производот како бебиња.

Кога вашето дете ќе научи да оди и да седи без помош, едноставно свртете го седиштето од ткаенина наоколу и употребете го производот како удобно детско столче. Можете да го користите како стол додека вашето дете не тежи 29 lbs/13 kg.

Што е посебно за Bouncer Balance Soft?

Bouncer Balance Soft е лесен и практичен бебешки релаксатор со природно лулање што го прави животот со малите деца полесен и попријатен.

Зошто треба да си купите релаксатор отскокнувач ? 

Овој релаксатор отскокнувач е лесен за движење и носење со вас – тие се пријатно место за вашето бебе да си игра блиску до вас додека имате одврзани раце барем некое време. Природното лулање на отскокнувачот обично има утешно дејство врз многу мало бебе. Како што вашето бебе расте и учи како да го контролира лулањето, отскокнувачот станува уште позабавен, а исто така ја стимулира рамнотежата и моторичките вештини на вашето бебе.

Дали е лесно да го понесете со вас ?

Да, Bouncer Balance Soft е лесен и лесно се склопува. Можете да го преместите низ вашиот дом или да го носите со себе на вечера кај некој пријател (кога е преклопен, отскокнувачот совршено се вклопува во корпата под вашата количка).

Која е разликата помеѓу овој релаксатор и други релаксатори ? 

Нашиот бебешки релаксатор отскокнувач нуди природно лулање генерирано од сопствените движења на вашето бебе, за разлика  бебешката лулашка на електричен погон. Ова значи дека овој релаксатор тежи помалку, што го олеснува движењето и носењето со себе.

Дали моето бебе ја добива правилната поддршка во отскокнувачот од BabyBjörn?

Нашите баункери имаат ергономски дизајн кој обезбедува оптимална поддршка за грбот, вратот и главата на вашето бебе. Вграденото седиште од ткаенина рамномерно ја распределува тежината на вашето бебе, а отскокнувачот има три различни позиции, што значи дека можете да го прилагодите додека вашето бебе расте.

Колку долго можам да користам Bouncer Balance Soft?

Bouncer Balance Soft може да се користи за новороденчиња и до 2-годишна возраст. Во првите месеци, додека вашето бебе не почне да се обидува да седи, можете да го користите како отскокнувач. Потоа можете да го користите отскокнувачот како удобно детско седиште со едноставно превртување на столчето од ткаенина.

Дали знаевте дека нашите релаксатори се развиени во соработка со експерти?

Сакаме да се чувствувате безбедно и сигурно кога вашето бебе седи во отскокнувач од BabyBjörn. Затоа сите наши бебиња се развиени во соработка со медицински специјалисти.

Тестирано и безбедно

Bouncer Bliss и Bouncer Balance Soft се усогласени со американскиот ASTM F2167 и безбедносниот стандард ASTM F2613.

Баунсер (макс. 9 кг)

Можете да го користите производот како отскокнувач додека вашето дете не тежи 20 lbs/9 kg или не почне да се обидува да седи. Не заборавајте да го држите вашето бебе под постојан надзор, користете го заштитниот ремен и проверете двапати дали прилепувањата се заклучени (можете да избирате помеѓу две позиции) кога го користите производот како бебиња.

Стол (макс. 29 lbs/13 kg)

Кога вашето дете ќе научи да оди и да седи без помош, едноставно свртете го седиштето од ткаенина наоколу и употребете го производот како удобно детско столче.

Инструкции за одржување

Bouncer Balance Soft се пере во машина на топло (40°C). Седиштето од ткаенината треба да се мие посебно и не треба да се суши на сушење. Ве молиме користете благ детергент со еко сертификат и строго следете ги упатствата за дозирање. Не пеглајте и не користете омекнувач ако имате седиште за ткаенина во 3D мрежа бидејќи тоа ќе го наруши квалитетот на ткаенината.

Возраст и тежина

Од раѓање до прибл. две години (мин. 8 lbs/3,5 kg, макс. 29 lbs/13 kg).

Тежина и димензии

Тежина: 2,1 кг

Висина/должина/ширина:

Највисока позиција: 56 x 79 x 39 см

Транспортни димензии: 11 x 89 x 39 см

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.