BAU Ланче

LIMITED EDITION Ланче изработено од 100% свила и плексиглас

1,900.00 ден

Нема на залиха

Категории: , , ,

Опис

BAU е нов бренд обликуван од современи естетски контури и форми инспирирани од уметничкото движење – Bauhaus. Креаторот на овие ланчиња е Ана Стојановска, млада девојка која по професија е графички дизајнер. Таа своите креации ги доживуваа како модни додатоци креирани низ синергија на колоритна тактилност и геометриски елементи, кои надополнуваат автентичен стилски израз.

Изработено од 100% свила и плексиглас

Лимитирана едиција – ограничена количина, неколку парчиња во продажба

Во зависност од обработката и шиењето на свилата, секое парче е со уникатен дизајн

Се третира како облека, може да се испегла пред носење

Препорака – да се пегла на ниска температура под парче ткаенина

Свила – made in San Francisco

Bau • style signature

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.