Промоција!

Bibado Coverall Woodland Friends Лигавче со ракави

Лигавче со ракави кое го покрива целото столче за хранење и го спречува големиот хаос 🙂

1,395.00 ден

На залиха

Опис

Bibado Лигавчето со ракави е задолжително за сите бебиња и деца кои се хранат со каши и цврста храна. Лигавчето е направано од 100% воодоотпоен матерјал и е достапно во неколку супер интересни дизајни. Поради финиот матерјал од кое е направено е многу лесно за чистење а неговиот фантастичен дизајн гарантира дека облеката на твоето бебе/дете ќе остане чиста, сува и без дамки додека ужива во оброкот.

Лигавчињата со ракави се супер и за родителите бидејќи им го намалуваат стресот поради тоа што го спречуваат/намалуваат големиот хаос кој настанува за време на оброкот. Достапни се како лигавчиња со долги ракави и како лигавчиња со кратки ракави. На двете лигавчиња може да се прикачи компатибилен прибор за јадење на Bibadoo.

Придобивки од користење на лигавчињата

Лигавчињата на Bibado имаат ремен кој може да се прицврсти на столчето за хранење и да се покрие поголемиот дел од столчето со тоа што облеката ја чува беспрекорно чиста и сува и во најнеуредните оброци.

Чист материјал што лесно се брише за брзо чистење по неуредни оброци – ти заштедува 30 минути во просек дневно поминато во чистење.

Меко и удобно – има прилагодливи јак и ракави

Совршена големина за малечки на возраст од 6 месеци до 3 години

Отпорно на флеки – лигавче може да го издржи тестот на најпредизвикувачките дамки, вклучително и шпагети болоњезе 😊

Прилагодливи ремени – лесно се вклопуваат во огромен асортиман на столчиња за деца и маси.

Може да се пере во машина на 40 степени – плус лигавчет супер брзо се суши, така што е подготвено за следнатиот оброк

Ја заштитува облеката – нема повеќе уништени облеки, затоа се потребни помалку циклуси на перење, заштедувајќи електрична енергија и уште повеќе време

Информации за безбедноста 

Бебињата и децата мора да го носат лигавчет правилно во согласност со безбедносните упатства на вашето столче и никогаш не треба да се оставаат без надзор. Како родители, знаеме колку е важно да се користат производи безбедни за бебиња.

Bibado ги исполнува најстрогите меѓународни безбедносни стандарди за своите производи за бебиња. Coverall Weaning Bib помина меѓународно безбедносно тестирање за ЕУ, САД, Канада, Австралија и Нов Зеланд и не содржи БПА, фталати и азо-бои.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.