Промоција!

HEVEA Цуцла

Banana

Ортодонски облик

3 – 36 месеци

448.00 ден

На залиха

Опис

HEVEA цуцлите се направени од чиста природна гума, па со нивното користење учествуваш во спречувањето на загадувањето на нашата планета. Цуцлите се целосно без пластика и направени без фталати или тешки метали, со употреба на пигменти од растителна основа, одобрени од FDA.

Во неутрални бои, овие цуцли се лесно се вклопуваат во било кој аутфит на твоетo бебе. Изработени од природна гума, цуцлите имаат беспрекорна градба што ги прави лесни за чистење и може да бидат во тркалезен или ортодонски облик. Цуцлите се за бебиња од 3-36 месеци.

Направени од 100% природна гума
Обоени со природни пигменти одобрени од FDA
Беспрекорен дизајн
Без БПА, ПВЦ, нафта и фталати
Лесни
Достапна во големина 3-36

Предности на HEVEA® цуцлите

Изработени од природни и компостирани материјали
Безбедни за твоет бебе
Лесен за користење
Лесно се чисти
Може да се чува во пакувањето кога не се користи
Може да се подари 😊

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.