Промоција!

HEVEA Цуцла

Gorgeous Grey

Ортодонски облик

3 – 36 месеци

448.00 ден

На залиха

Опис

HEVEA цуцлите се направени од чиста природна гума, па со нивното користење учествуваш во спречувањето на загадувањето на нашата планета. Цуцлите се целосно без пластика и направени без фталати или тешки метали, со употреба на пигменти од растителна основа, одобрени од FDA.

Во неутрални бои, овие цуцли се лесно се вклопуваат во било кој аутфит на твоетo бебе. Изработени од природна гума, цуцлите имаат беспрекорна градба што ги прави лесни за чистење и може да бидат во тркалезен или ортодонски облик. Цуцлите се за бебиња од 3-36 месеци.

Предности на HEVEA® цуцлите:

Направени од 100% природна гума, природни и компостирани материјали
Обоени со природни пигменти одобрени од FDA
Беспрекорен дизајн
Без БПА, ПВЦ, нафта и фталати
Безбедни за твоето бебе
Лесни за користење
Лесно се чистат
Може да се чуваат во пакувањето кога не се користи
Може да се подарат 😊

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.