URMA Kids Силиконски длабок тањир

Идеално за чување на остатоците на храната за пoдоцна 🙂

750.00 ден

Опис

Нашиот силиконски длабок тањир е идеален за почетоците кога твоето бебе се запознава со цврстата храна и учи да се храни само. Силното вшмукувачко дно кое се лепи на сите мазни површини ги спречува љупобитните рачиња да го превртат тањирчето и да ја истурат и излеат храната. Тањирчето доаѓа со силиконски капак кој е идеален за чување на остатоците од незавршиот оброк.

Тањирчето е направено од 100% силикон безбеден за храна и не содржи BPA, PVC и  фалтати.

Лесен и едноставен за одржување се мие со вода и сапун за неколку секунди.

Погоден е за возраст од 4-36 месеци.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.