URMA Kids Силиконски длабок тањир со лажица

1,000.00 ден

Опис

Нашиот силиконски длабок тањир е идеален за почетоците кога твоето бебе се запознава со цврстата храна и учи да се храни само. Силното вшмукувачко дно кое се лепи на сите мазни површини ги спречува љупобитните рачиња да го превртат тањирчето и да ја истурат и излеат храната.

Тањирчето е направено од 100% силикон безбеден за храна и не содржи BPA, PVC и фалтати. Го имаме во неколку различни бои и доаѓа во сет со лажичка која е мека и безбедна за грицкање во периодот кога на твоето бебе му растат заби.

Сетот е се мие со вода и сапун за неколку секунди.

Погоден е за возраст од 4-36 месеци.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.