KSENIJA KOTEV I see butterflies Обетки

KOTEV КSENIJA

Секое парче накит е внимателно и рачно изработено од сребро 925.

5,500.00 ден

Категории: , ,

Опис

Приказната на Котев Ксенија започнува во инспиративната Италија каде дипломира на Accademia Italiana во Фиренца на моден дизајн. Магистерските студии за модни додатоци ( чанти, чевли и накит ) ги завршува во Милано на Domus Academy. Восхитена од чистотата на среброто. курсот по филигранство го завршува во Скопје.

Оваа колекција е составена од три дела. Три групи со по седум парчиња накит. Првата група го носи името на самата колекција “Rebirth”, втората група е “I see butterflies” и третата е “Aqua”.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.