LOM LOM Блузон

3,500.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , Ознака:

Опис

Унисекс блузон дизајниран за употреба во дневни и ноќни урбани комбинации, создаден за
ветровито и студено време.
Целосно црн блузон со минимален принт LOM на предната лева страна, додека пак на задната
страна по линија на грбот стои принт IN THE MOONLIGHT, IN THE STARLIGHT, IN THE DARK.
Овој блузон е карактеристичен по темната естетика, дизајнерскиот печат и чистата форма со
што е доволен сам за себе во секојдневните комбинации но е и лесен за комбинирање со
други парчиња облека.
 Инструкции за одржување:
Машинско перење со ладна вода на 30 °. Користете нежен детергент за облека.
Пеглање на ниска температура, да не се пегла на принтот (доколку се пегла предната страна
кај принтот да се стави парче ткаенина измеѓу пеглата и блузонот).

Да не се превиткува и да не се суши во сушара, да се остави да виси за да се исуши.
Грижете се за вас и за вашиот блузон ♡

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.