LuxBox Classic Ice Oak Маса

Комбинација од природен бел мермер и дрвени даб ногари, парче мебел кое идеално се вклопува во секој стил на ентериер.

20,000.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Опис

  • Боја на мермер : Бела
  • Димензии : H45cm ø80cm
  • Материјал : Природен мермер , Дрво Даб

 

Комбинација од природен мермер и масивно дрво е се’ она што му е потребно на еден современ ентериер. Секое парче е изработено од високо-квалитетни природни материјали и со голема грижа и внимание до најмалите детали.

Одржување
За да ја исчистите мермерната површина доволна е мека крпа со вода или пак детергент за миење садови. Никогаш не користете белило! Ова е порозен материјал кој впива течности, па доколку Ви се истури течност треба веднаш да ја избришете за да избегнете дамки. Како виното така и мермерот со стареење станува уште поубав. Малите дамки и траги му даваат посебен карактер на Вашето мермерно парче, засакајте ги!

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.