MIRJANA JOSIFOSKA Classic Шапка

1,750.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , , , Ознака:

Опис

Classic, шапка која го комбинира безвременскиот дизајн со одржливи материјали.
Изработена од 100% македонска сертифицирана волна, оваа шапка не е само стилска
туку и еколошка. Достапна во три големини – 56, 58 и 60 – шапката Classic има
декоративни штепови и брендирана ознака, додавајќи допир на софистицираност. Плус,
можете да се чувствувате добро при купувањето знаејќи дека секоја капа е етички
произведена во Македонија. Classic – совршен додаток во гардеробата на секоја жена
која е свесна за одржливата мода.
Детали:
– 100% сертифицирана волна со потекло од Македонија
– 3 достапни големини: 56 цм/ 58цм/ 60цм
– Големината на шапката одговара на обем околу главата
во цм
– Дизајнирано и произведено во Македонија
Одржување:
– Хемиско или перење на рака (ладна или млака вода)
– Не сушете во машина
– Пеглајте на ниска до средна температура

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.