MIRJANA JOSIFOSKA Classic Стегач

350.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Опис

Стегачот Classic за коса е убав и практичен додаток за секоја вашата фризура.
Изработен од 100% свила, овој додаток е нежен за вашата коса, осигурувајќи дека ќе
остане на место без да предизвика никакво оштетување или заплеткување. Класичниот
дизајн е инспириран од безвременската привлечност на scrunchies, што го прави
совршен за секој ден и за свечени прилики. Ткаената етикета што го содржи логото на
брендот додава допир на луксуз на парчето. Без разлика дали извршувате секојдневна
обврска, присуствувате на специјален настан или само сакате да додадете допир на
гламур во вашиот секојдневен изглед, стегачот за коса Classic е совршен избор.
Детали и одржување:
– Должина: 15 цм
– 100% свила
– Дизајнирано и произведено во Македонија
Одржување:
– Рачно перење со ладна вода
– Нe сушете во машина

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.