MIRJANA JOSIFOSKA Волнена Наметка Denicia

4,490.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Опис

Ви ја претставуваме наметката Denicia со должина до подот, инспирирана од волшебниот
лик Дениција од книгата на Петре М. Андреевски. Изработена од 100% сертифицирана
македонска волна и обложена со 100% вискозна постава, оваа наметка е и луксузна и
еколошка. Одликувајќи се со безвременски дизајн и достапен во една стандардна
големина, наметката е совршен додаток на секоја гардероба.
Доаѓа во комплет со соодветен ремен со можност да се стегне во половината и да се
создаде струкирана силуета. Облечете ја за свечена пригода или пак со фармерки за
шик секојдневен изглед, оваа наметка е парче што можете да го носите со сигурност,
знаејќи дека ја поддржувате одржливата мода. Инвестирајте во Denicia денес и додајте
допир на елеганција и еколошка свест во вашата гардероба.
Детали:
– 100% сертифицирана волна со потекло од Македонија
– 100% вискозна постава
– Дизајнирана за драпирана силуета, кроена за широк изглед
– Закопчување напред кај вратот со копци
– Исечоци за рацете
– Стандардна големина
– Дизајнирано и произведено во Македонија
Одржување:
– Хемиско или перење на рака (ладна или млака вода)
– Не сушете во машина
– Пеглајте на средна температура

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.