MIRJANA JOSIFOSKA Denicia Баретка

1,990.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , ,

Опис

Ви ја претставуваме Denicia, дизајнерска беретка
инспирирана од волшебниот лик од книгата „Дениција“ од
Петре М. Андреевски. Изработена од 100%
сертифицирана волна добиена од Македонија со постава
од 100% вискоза, овој еколошки додаток е декориран со
украснен штеп и логото на брендот. Беретката е достапна
во 3 големини и се одликува со отстранлив превез од
тантела преку очите, додавајќи допир на елеганција на
секој аутфит. Етички произведена во Македонија, Denicia е
задолжителен производ во секој моден плакар.
Детали:
– 100% сертифицирана волна со потекло од Македонија

– 100% вискозна постава
– Остранлива тантела со дрикери
– 3 достапни големини: 56 цм/ 58цм/ 60цм
– Големината на шапката одговара на обем околу главата во цм
– Дизајнирано и произведено во Македонија
Одржување:
– Хемиско или перење на рака (ладна или млака вода)
– Не сушете во машина
– Пеглајте на ниска до средна температура

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.