MIRJANA JOSIFOSKA Anita Шапка

Шапка Anita

1,890.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , , Ознака:

Опис

Шапка со отстранувачка тул-мрежа инспирирана од Анита Екберг. Изработена од
upcycled мека волна и укресена со претпознатливи шест реда на штепови со конец
од свила. Достапна во црвена и црна боја.
Големина:
• 56, 58 и 60 (само црна) cm
Детали и одржување:
• 100% upcycled волна
• Хемиско или перење на рака
• Произведено во Македонија

Мирјана Јосифовска е модна дизајнерка препознаена по својот бренд на уникатно и рачно создадени шапки, со употреба на занаетчиски техники. Овие модни додатоци се одржливо дизајнирани и етички произведени во Македонија, создадени од материјали од природно потекло или рециклиран текстилен материјал.

Инспирацијата за колекцијата “The Seven” доаѓа од фотографиите на Хелмут Њутон
и седум жени кои тој ги има фотографирано. Секоја шапка е инспирирана,
дизајнирана и именувана по следниве жени: Моника Белучи, Анита Екберг, Линда
Евангелиста, Шарлот Ремплинг, Елза Перети, Изабела Роселини и Софија Лорен.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.