MIRJANA JOSIFOSKA Anita Шапка

Шапка Anita

1,890.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , , , Ознака:

Опис

Ви ја претставуваме шапката Anita, совршен додаток за сите кои бараат допир на
класична елеганција. Инспирирана од иконската шведска актерка Анита Екберг, оваа
шапка ја отелотворува безвременската убавина и шармот на класичниот холивудски
гламур.
Изработена од 100% премиум македонска волна, оваа шапка е декорирана со шест реда
украсни штепови и ознака со логото на брендот, што ја прави препознатлива. Моделот
доаѓа и со отстранлива мрежа од тул, која е прицврстена со дрикери, обезбедувајќи
дополнителна функционалност. Достапна во 3 големини (56,58,60), шапката Anita е
совршен додаток за секој што сака да се чувствува удобно
во стил.
Детали:
– 100% сертифицирана волна со потекло од Македонија
– Остранлива тул мрежа со дрикери
– 3 достапни големини: 56 цм/ 58цм/ 60цм
– Големината на шапката одговара на обем околу главата
во цм
– Дизајнирано и произведено во Македонија
Одржување:
– Хемиско или перење на рака (ладна или млака вода)

– Не сушете во машина
– Пеглајте на ниска до средна температура

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.