MIRJANA JOSIFOSKA Charlotte Шапка

Charlotte Шапка

1,990.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , , Ознака:

Опис

Баретка со отстранувачки врвки, инспирирана од
Шарлот Ремплинг. Откако ќе се отстранат врвките од
баретката, можат да се спојат една со друга и да се
носат како марама. Изработена од upcycled мека
волна и памучни бленд постава и врвки. Украсена со
штепови со конец од свила.
Големина:
• 56 и 58cm
Детали и одржување:
• 100% upcycled волна, постава: upcycled
памучен бленд (54% памук, 43% полиестер, 3%
еластин), прерамки: upcycled памучен бленд
(50% памук, 50% полиестер)
• Хемиско или перење на рака
• Произведено во Македонија

Мирјана Јосифовска е модна дизајнерка препознаена по својот бренд на уникатно и рачно создадени шапки, со употреба на занаетчиски техники. Овие модни додатоци се одржливо дизајнирани и етички произведени во Македонија, создадени од материјали од природно потекло или рециклиран текстилен материјал.

Инспирацијата за колекцијата “The Seven” доаѓа од фотографиите на Хелмут Њутон
и седум жени кои тој ги има фотографирано. Секоја шапка е инспирирана,
дизајнирана и именувана по следниве жени: Моника Белучи, Анита Екберг, Линда
Евангелиста, Шарлот Ремплинг, Елза Перети, Изабела Роселини и Софија Лорен.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 1500 денари. За нарачки под 1500 денари, испораката се наплаќа 110 денари. Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.