MIRJANA JOSIFOSKA Charlotte Баретка

Charlotte Баретка

1,990.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , , , Ознака:

Опис

Ви ја претставуваме Charlotte, беретка изработена од најдобрите материјали за да ви
обезбеди удобност и стил. Надворешноста на овој моден додаток е изработена од 100%
премиум македонска волна, обезбедувајќи топлина и мекост на допир. Внатрешноста на
беретката е обложена со 100% вискоза, осигурувајќи дека е нежна за вашата кожа и не
предизвикува непријатност. Инспирирана од безвременската елеганција на Шарлот
Рамплинг. Беретката доаѓа со отстранливи ремени, кои може лесно да се закачат или

откачат благодарение на дрикери, што ја прави погодна за секоја пригода. Моделот е
украсен и со ознака со логото на брендот, додавајќи допир на елеганција и стил.
Достапена во три големини (56, 58, 60), овој моден додаток нуди совршено вклопување
за голем број големини и форми на глави.
Детали:
– 100% сертифицирана волна со потекло од Македонија
– 100% вискозна постава
– Ремени од памучен бленд (50% памук, 50% полиестер)
– Остранливи ремени со дрикери
– 3 достапни големини: 56 цм/ 58цм/ 60цм
– Големината на шапката одговара на обем околу главата во
цм
– Дизајнирано и произведено во Македонија
Одржување:
– Хемиско или перење на рака (ладна или млака вода)
– Не сушете во машина
– Пеглајте на ниска до средна температура

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.