MIRJANA JOSIFOSKA Monica Шапка

Баретка Monica

1,890.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , , Ознака:

Опис

Беретката Мonica е олицетворение на стил и удобност, инспирирана од реномираната
актерка Моника Белучи. Изработена од 100% македонска волна и 100% вискозна
постава, баретката истовремено е топла и удобена за носење. Волната обезбедува
одлична изолација од студот, додека поставата од вискоза гарантира дека беретката е
нежна за вашата кожа. Моделот доаѓа со отстранлива мрежа од тул, која може лесно да
се откачи благодарение на дрикери. Беретката е украсена и со ознака со логото на
брендот, додавајќи допир на софистицираност. Достапна во три различни големини (56,
58 и 60), баретката Monica е дизајнирана да одговара на голем број големини и форми на
глави, што ја прави совршен додаток за секоја пригода.
Детали:
– 100% сертифицирана волна со потекло од Македонија
– 100% вискозна постава
– Остранлива тул мрежа со дрикери
– 3 достапни големини: 56 цм/ 58цм/ 60цм
– Големината на шапката одговара на обем околу главата
во цм
– Дизајнирано и произведено во Македонија
Одржување:
– Хемиско или перење на рака (ладна или млака вода)
– Не сушете во машина
– Пеглајте на ниска до средна температура

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.