MIRJANA JOSIFOSKA Sophia Шапка

Sophia Шапка

2,490.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , , , , , Ознака:

Опис

Шапката Sophia е прекрасен, стилски додаток кој ќе го надополни секој аутфит.
Изработена од врвна 100% македонска волна, оваа шапка има екстра издолжена стреа
за дополнителна покриеност и заштита од ветер и сонце. Инспирирана од
безвременската убавина на Софија Лорен, овој моден додаток е вистински омаж кон
иконската актерка. Шапката е украсена со ознака со логото на брендот и украсни
штепови со свилен конец, додавајќи допир на елеганција и луксуз на дизајнот. Достапна
во три големини (56, 58 и 60), оваа шапка е погодна за сите големини и форми на глави.
Без разлика дали се дотерувате за некоја посебна пригода или само сакате да додадете
допир на гламур во вашиот секојдневен изглед, Sophia е совршен додаток.
Детали и одржување:
– 100% сертифицирана волна со потекло од Македонија
– Украсни штепови со конец од свила
– 3 достапни големини: 56 цм/ 58цм/ 60цм
– Големината на шапката одговара на обем околу главата во цм
– Дизајнирано и произведено во Македонија
Одржување:
– Хемиско или перење на рака (ладна или млака вода)
– Не сушете во машина
– Пеглајте на ниска до средна температура

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.