NACOMI MOISTURIZING FACE CREAM FOR KIDS – BABIES 50 ML Лосион за лице за деца и бебиња

Комбинацијата од природни масла од авокадо и слатки бадеми, збогатена со маслиново масло, цветни масла и шеа путер, лесно продира во длабоките слоеви на кожата, каде што интензивно и долготрајно ја навлажнува. Тој е богат извор на витамини А, Б, Е и Ф, благодарение на кои има антивоспалителни својства и длабински ја храни чувствителната бебешка кожа. Содржаните масни киселини Омега-9 и Омега-6 ја надополнуваат сè уште не целосно развиената заштитна бариера на епидермисот и спречуваат дехидрација.
Нанесете одредена количина на кожата на вашето бебе и нежно масирајте.

460.00 ден

Нема на залиха

Опис

Aqua,Glycerin,Butyrospermum Parkii Butter,Prunus Amygdalus Dulcis Oil,Persea Gratissima Oil,Cetyl Alcohol,Cetearyl Alcohol,Glyceryl Stearate,Panthenol,Shorea Stenoptera Seed Butter,Hydrogenated Farnesene,Olea Europaea Fruit Oil,Stearic Acid,Hydrolyzed Rice Protein,NiacinamideAvena Sativa Kernel Extract,Citrus Aurantium Amara Flower Extract,Jasminum Officinale Flower Extract,Lavandula Angustifolia Flower Extract,Paeonia Officinalis Flower Extract,Prunus Serrulata Flower Extract,Sambucus Nigra Flower Extract,Glycine Soya Oil,Rosa Damascena Flower Oil,Helianthus Annuus Seed Oil,Phytosterols,Sodium Lauroyl Glutamate,Tocopheryl Acetate,Ascorbyl Palmitate,Sorbitan Oleate,Dehydroacetic Acid,Citric Acid,ParfumSodium Benzoate,Potassium Sorbate,Benzyl Alcohol

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.