Nineberries Love Срце Обетки

Срце.

1,400.00 ден

Категории: , ,

Опис

Нина Нинеска е уметник кој е двигател на беспрекорна креативна енергија. Оргинален креатор на скулптури, светилки, накит во името на геометриските форми кои ги изработува со различни видови на вредни матерјали како нерѓосувачки челик ( инокс ), дрво, обоен метал. Нина е креатор и на Nineberries, секојдневна линија на накит, совршен за сите кои сакаат да носат накит со подлабоко значење отколку само модата.

Деветте симболични форми на оваа линија на накит ќе ја збогатат твојата убавина и самодоверба. Значењето на симболот ќе те инспирира да постигнеш рамнотежа, мир, достигнување, комплетност, единство, среќа, одлучност, љубов и свесност. Секој симбол има свои уникатни и специфични својства кои ќе те водат кон самооткривање. Nine berries се направени од нерѓосувачки челик 316L.

Срцето е релацијата помеѓу физичкото и духовното битие и ја претставува центаралната мудрост на чуството наспроти глават – мудроста на разумот. Срцето е сочувство и разбирање, радост и милосрдие и животот. Срцето е и симбол на љубовта. Често е познато како седиште на емоции и е синоним за наклонетост. Како седиште на емоции срцето претставува и синоним за наконетост. Срцето е енергетски неразделно од силата на Љубовта што го создрава Универзумот. Блескај со љубов и запомни дека љубовта може да ти помогне да надминеш се.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.