NODO Перница

1,050.00 ден

SKU: Недостапно Категории: , ,

Опис

Nodo Design е студио кое е специјализирано за изработка на уникатен декоративен мебел и акцесоари. Сите производи се произведуваат рачно преку специјална техника на плетење со посебно внимание на деталите.

Табуретката е изработена од многу цврст сунгер обложен со пресуван  полиестер и на крај облечен во плишан материјал при што се постигнува голема цврстина и издржливост.  Дрвените прстени се  изработени од парено буково дрво.

Декоративната перница е изработена од цврст сунгер обложен во плишан материјал.

 

Начин на одржување:
За одржување на свежи и чисти Нодо производи се препорачува повремено чистење со правосмукалка.

За подлабинско чистење на флека се препорачува влажна крпа и благ детергент или влажни марамици.

Перење на перниците не се препорачува за да не ја изгубат првобитната форма.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.