Промоција!

Oil&Carol Brucy the Brocculi Глодалка

880.00 ден

На залиха

Опис

Brucy the broccoli е бебешка глодалка во форма на зеленчук кој ќе ги стимулира сетилата на бебињата додека ги смирува малите непца од кои никнуваат заб. Совршена е како глодалка за заби, сензорна игра и играчка за капење за да ги научи бебињата и децата на важноста од вклучување зеленчук во нивната исхрана. Дали знаете дека брокулата ќе го заштити вашето срце и коски? Ќе ги воведе во здрав начин на живот уште од мали нозе 😊

Со изборот на оваа природна играчка за бебиња, соработувш со организацијата за заштита на пеперутките која се бори за зачувување на пеперутките. Дали знаеше дека тие и помагаат на нашата планета со опрашување и процут на повеќе цвеќиња?

Димензии : 7 x 9 x 10’3 cm

Оваа мини глодалка за бебиња го помага природниот развој на устата на бебињата истовремено стимулирајќи ги нивните сетила. Секоја играчка за џвакање е рачно изработена една по една со 100% природна гума и рачно насликана со природни пигменти од растенија.

 

 • Направено со 100% природна гума од дрвјата Хевеа.
 • Мека, лесна за фаќање и безбедна за џвакање. Ги стимулира сетилата на бебето и ги смируа непцата при никнување на забите
 • Рачно насликани со безбедни, природни бои за храна.
 • Целосно безбеден за деца, нетоксичен. Сертифициран од Bureau Veritas. Без ПВЦ, БПА, фталати и нитрозамини.
 • Високо хигиенски, без мувла. Нема дупки во ниту еден од дизајните што го спречуваат присуството и растот на бактерии и мувла.
 • Еко-играчки, биоразградливи и еколошки.
 • Се користи како глодалка, играчки за капење, украсен предмет и друго.
 • Рачно изработено грижејќи се за секој детал. Може да има мали варијации во бојата и формата.

 

Миење и нега

 • За чистење, едноставно избриши ја играчката со вода со сапуница и влажна крпа.
 • Не стерилизирај и не чувај ги во фрижидер.
 • Играчки мора да се чуваат на суво место. Како и секој природен производ, играчките може да почнат да се обликуваатако се остават на влажна средина.
 • Се препорачува сушење на воздух помеѓу употребата.
 • Не оставај ј на директен контакт со сончева светлина или вештачка светлина долго време, бојата може да избледе.
 • Секоја играчка е различна. Производи на Oil&Carol се рачно изработени еден по еден, па малите несовршености се она што го прави секој производ уникатен.
 • Варијациите во температурата може да влијаат на обликот и волуменот на производот.
 • Отстрани го пакувањето и сите ознаки пред да му ја дадеш играчката на вашето дете.
 • Општествено одговорен. Со секоја купена играчка Oli&Carol, помага во многу социјални проекти.

Сертификати

 • Оваа играчка за заби и капење е 100% безбедна за бебиња, е во согласност со прописите:
 • Европски EN71 делови 1,2,3 и 12
 • Американски ASTM F963-17 и CPSIA
 • Производите на Oil&Carol се тестираат во меѓународно признати лаборатории како што се SGS или Bureau Veritas.
 • Фабрики се сертифицирани со BSCI (Business Social Compliance Initiative), која ги проценува условите на работници.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.