Промоција!

Oil&Carol Spot the Mushroom Направи сам играчка

Комплетот за шиење на Oli&Carol е рачна активност со која децата можат сами да направат текстилна играчка во форма на овошје или зеленчук.

Комплетот вклучува: платно за отсекување на секој елемент, конци, природна рециклирана памучна кеса и игла за склопување на овошјето и зеленчукот!

949.00 ден

На залиха

Опис

Направи сам Spot the Mushroom Комплетот за шиење авокадо за деца им овозможува на децата рачно да изработат своја и уникатна текстилна играчка во форма на авокадо и да имаат забавна активност.

Едукативните играчки Do It Yourself развиваат сензорна стимулација, слободно размислување, самоизразување, имагинација и креативност кај деца на возраст од 6+ години. Do it yourself текстилна играчка е совршена како подарок за деца на возраст од 6 до 12 години!

 • Кажи „да“ на повеќе семејно квалитетно време
 • Кажи им да на текстилните, природните и играчките без пластика
 • Кажи „да“ на едукативните играчки и намалувањето на изложеноста на децата на екраните
 • Кажи „да“ за создавање на сопствени и уникатни текстилни играчки „Направи сам“.
 • Кажи „да“ на активностите за поттикнување на детската креативност

 

 • Проценето време за изработка: 1 час.
 • Повеќе од пакување: Децата можат да ја прилагодат кутијата за повторно користење и складирање.
 • Безбедна играчка: Следете ги сите упатства за квалитет и безбедност за деца над 6 години.
 • Активност за промовирање на детската креативност: DIY текстилните играчки од колекцијата Do It Yourself ќе развијат сензорна стимулација, слободно размислување, самоизразување, имагинација и креативност кај деца од 6 години.
 • Рачно изработено: Секој несесер е рачно изработен, еден по еден, од жени занаетчии од северна Индија.
 • Природен памук: Секогаш избираме природен. Секој комплет за шиење сам е дизајниран да направи текстилна играчка од природен памук и материјали кои целосно ја почитуваат околината.
 • Циркуларна економија: Сакаме да и вратиме нешто на нашата планета со избирање 100% природни материјали, практики на фер трговија и промовирање на овие пораки со нашата заедница.

Внимавај на:

 • Се препорачува за деца на возраст од 6+ години. Не е погоден за деца под 3 години.
 • Содржи мали делови.
 • Да се ​​користи под директен надзор на возрасно лице.
 • Овој производ има остри точки што може да предизвикаат повреда на корисникот.
 • Чувајте за идна референца.
 • Инструкции внатре.

Одржување :

 • Не препорачуваме да се пере ниту еден производ „Направи сам“ во машината за перење, бидејќи може да се оштетат и да излезат рециклираните влакна. Ако производот се извалка, препорачуваме:
 • Рачно миење со ладна вода и сапуни инеабразивни производи.
 • Висње за да се исушат.
 • Имај во предвид дека бидејќи природните пигменти се користат за боење на обоените делови на играта, постои можност бојата да исчезне.

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.