Oil&Carol Stacy the Unicorn Глодалка алка

865.00 ден

На залиха

Опис

Stacy the Unicorn е бебешка глодалка-нараквица кој ќе ги стимулира сетилата на бебињата додека ги смирува малите непца од кои никнуваат забите. Оваа глодалка е во облик на нараквица за џвакање подготвена да се стави околу зглобот на бебето за да може да ја џвака цел ден. Ќе им стане омилена играчка за заби, играчка за капење и играчка за сетилна игра.

Со изборот на оваа природна играчка за бебиња, соработувш со организацијата за заштита на пеперутките која се бори за зачувување на пеперутките. Дали знаеше дека тие и помагаат на нашата планета со опрашување и процут на повеќе цвеќиња?

Димензии : 4’5 x 7 x 8’4 cm

Оваа мини глодалка за бебиња го помага природниот развој на устата на бебињата истовремено стимулирајќи ги нивните сетила. Секоја играчка за џвакање е рачно изработена една по една со 100% природна гума и рачно насликана со природни пигменти од растенија.

 • Направено со 100% природна гума од дрвјата Хевеа.
 • Мека, лесна за фаќање и безбедна за џвакање. Ги стимулира сетилата на бебето и ги смируа непцата при никнување на забите
 • Рачно насликани со безбедни, природни бои за храна.
 • Целосно безбеден за деца, нетоксичен. Сертифициран од Bureau Veritas. Без ПВЦ, БПА, фталати и нитрозамини.
 • Високо хигиенски, без мувла. Нема дупки во ниту еден од дизајните што го спречуваат присуството и растот на бактерии и мувла.
 • Еко-играчки, биоразградливи и еколошки.
 • Се користи како глодалка, играчки за капење, украсен предмет и друго.
 • Рачно изработено грижејќи се за секој детал. Може да има мали варијации во бојата и формата.

Миење и нега

 • За чистење, едноставно избриши ја играчката со вода со сапуница и влажна крпа.
 • Не стерилизирај и не чувај ги во фрижидер.
 • Играчки мора да се чуваат на суво место. Како и секој природен производ, играчките може да почнат да се обликуваатако се остават на влажна средина.
 • Се препорачува сушење на воздух помеѓу употребата.
 • Не оставај ј на директен контакт со сончева светлина или вештачка светлина долго време, бојата може да избледе.
 • Секоја играчка е различна. Производи на Oil&Carol се рачно изработени еден по еден, па малите несовршености се она што го прави секој производ уникатен.
 • Варијациите во температурата може да влијаат на обликот и волуменот на производот.
 • Отстрани го пакувањето и сите ознаки пред да му ја дадеш играчката на вашето дете.
 • Општествено одговорен. Со секоја купена играчка Oli&Carol, помага во многу социјални проекти.

Сертификати

Оваа играчка за заби и капење е 100% безбедна за бебиња, е во согласност со прописите:

 • Европски EN71 делови 1,2,3 и 12
 • Американски ASTM F963-17 и CPSIA

Производите на Oil&Carol се тестираат во меѓународно признати лаборатории како што се SGS или Bureau Veritas.

Фабрики се сертифицирани со BSCI (Business Social Compliance Initiative), која ги проценува условите на работници.

 

Информации за испорака

Скопје
Испораката е бесплатна за сите нарачки над 4000 денари. За нарачки под 4000 денари, испораката се наплаќа 150 денари.
Време на испорака: 2-15 дена во зависност од производот.

Останати градови во државата
Испораката се наплаќа 150 денари. Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.